Fińskie kręgle to plenerowa gra wymyślona, jak sama nazwa wskazuje, w Finlandii. Dzięki swoim prostym, wciągającym zasadom zdobyła już wielką popularność w całej Europie. Zawodnicy kolejno rzucają drewnianym zbijakiem w ustawione w pewnej odległości, również drewniane, kręgle z numerami od 1 do 12. Rundy rzutów powtarza się tak długo, aż któryś z zawodników uzyska równo 50 punktów.
22 czerwca na starcie zawodów stanęło 9 graczy z klas I-IV ze świetlicy. Wszyscy grali z dużym zaangażowaniem. Po kilkunastu rundach rzutów, Mateusz z kl. III b potrzebował już tylko 12 punktów do wygranej i ku swojej wielkiej radości strącił właśnie kręgiel z liczbą 12 wygrywając tym samym całe zawody. Zwycięzca otrzymał w nagrodę grę Fińskie kręgle, a wszyscy uczestnicy mogli także wybrać sobie drobną nagrodę.
Brygida Kovacs