W czerwcu chętne dzieci ze świetlicy uczestniczyły w nauce żonglowania na zasadzie tak zwanej „kaskady”. W poprzednim roku szkolnym dzieci także uczyły się żonglować trzema piłeczkami i dzisiaj robią to znakomicie. Na początku należało nauczyć się przerzucać piłkę z ręki do ręki, zwiększając stopniowo wysokość jej lotu. Następnie dzieci próbowały przerzucać dwie piłki tak, aby znaczyły one w powietrzu ósemki. Ta sztuka wymaga więcej prób i tylko nieliczni byli w stanie po kilkunastu próbach złapać obie piłki. Ostatnim krokiem jest dodanie i wyrzucenie trzeciej piłki, i próba złapania wszystkich trzech piłeczek.
W przyszłym roku szkolnym nauka żonglowania będzie dalej kontynuowana, ponieważ chociaż żonglowanie nie jest łatwe, ale gdy uda się go nauczyć – daje dużo satysfakcji.
Brygida Kovacs